4.3 Helmy Swarovski: Blyštivá bezpečnost

Už v minulé kapitole jsme se zmínili, že i helmy mohou být zdobené. Ano, je to tak. Vaše bezpečnost při jízdě na koni se dá velmi hezky spojit s elegancí. Trochu jsme také nakousli firmu Swarovski, jejíž prvky mohou jezdecké přilby zdobit. Můžete si být totiž 100 % jisty, že jezdecké potřeby mohou být také dokonalou ukázkou módy.

Elegantní i v koňském sedle

Spousta konzervativních lidí si pod slovem jezdkyně či koňařka představí dívku či ženu, která je špinavá až za ušima. Taková představa možná platila kdysi, teď už ne. Dívka nebo žena od koní je dnes dokonale oblečená dáma, která o sebe pečlivě dbá. Neexistuje totiž žádný důvod, proč svoje jezdecké potřeby nevyšperkovat podle vašeho osobního vkusu.

Elegance v sedle

TIP: Jezdecký styl včetně helmy je i specifickým módním pojmem. Tvoří protipól k příliš zdobné a překombinované módě. Sází na kvalitu a dokonalou funkčnost. Je jako stvořený pro praktické dívky a ženy, které vědí, co chtějí, jsou silné a odolné. A to vy určitě jste!

Přilba bezpečná, praktická a... krásná jako šperk

Jezdecká helma SwarovskiPředstavte si jezdeckou helmu. Bude vaší pravidelnou společnicí několik let. Samozřejmě vám musí dokonale padnout a splňovat všechna bezpečnostní kritéria, ale to zdaleka není všechno. Kromě toho, že je bezpečná, praktická, může být i krásná. Díky komponentům Swarovski. Nejdůležitějším okamžikem historie této firmy je rok 1892, kdy si Daniel Swarovski dává patentovat stroj na broušení skla poháněný elektřinou. Stěhuje se do tyrolskému Wattensu, kde zakládá výrobu. Roku 1895 se tu rodí firma na výrobu šperků a bižuterie. Stává se velmi úspěšnou.

Mezníky firmy Swarovski:

  • 1895 založení společnosti v rakouském Wattens
  • 1913 firma vyrábí vlastní křišťál
  • 1956 společnost uvádí na trh křišťály s novou povrchovou úpravou Aurora Borealis, která zdůrazňuje zářivost
  • 1995 stoleté výročí založení firmy – je otevřeno muzeum Swarovski Kristallwelten ve Wattens

Swarovski elements mohou ozdobit i přilbu

Jezdecká helma SwarovskiDnes firma Swarovski vyrábí nejenom vlastní šperky - možná máte ve své šperkovnici třeba náušnice či přívěsek, ale také Swarovski elements, tedy komponenty. Jedná se o broušené křišťály, které je možné použít také ke zdobení různých módních doplňků, ale i jiných předmětů včetně jezdeckých přileb. Zajistíte si tak naprosto originální design, a to je velice lákavé. Ruku na srdce, která z vás by nechtěla vypadat elegantně, když kluše na vyjížďce na koni?

Plošná aplikace zářivých kamínků vypadá efektně

Jezdecká helma SwarovskiNemusíte se spokojit jenom s několika decentními kamínky, i když i ty vypadají dokonale vkusně. Klidně ale můžete sáhnout i po helmě, která je kamínky zcela poseta jako Dogma Star lady Swarovski on the rocks. Samozřejmě splňuje bezpečnostní standard VG1. Skelet je vyrobený z ABS, vnitřek z lehkého polystyrenu, který dokáže výborně tlumit nárazy. Inteligentní ventilační systém poskytuje výborné chlazení i v letním horku. Čím je tato Swarovski jezdecká helma neobvyklá?

  • Vyznačuje se širším hledím, které lépe chrání před sluncem a také zajišťuje lepší viditelnost.
  • Řemínky má z hypoalergenní kůže, proto nedráždí pokožku. Navíc jsou omyvatelné.
  • Má magnetické zapínání, díky tomu si přilbu snadno připnete i v rukavicích.
  • Dodává se ve třech velikostech 0 (50-54 cm), 1 (55-56 cm), 2 (57-59 cm).
  • K dispozici je v černé, modré a stříbrné barvě s aplikací Swarovski elements